Uprav si obočí

20. ledna 2010 v 20:19
I když to na obrázcí doleji (před a po) není tolik vydět , když si vytrháte obočí udělá to opravdu dost. Tak jen do toho...

Obočí je jednou z dominant obličeje, stejně jako nos, nebo lícní kosti. Ovlivňuje nejen výraz oka, ale dodává výraz celé tváři, a díky tomu, že lze obočí upravovat vytrháním, nebo naopak dokreslením a dobarvováním, je možné je tímto způsobem vylepšit. A navíc bonus: připravily jsme pro vás překvapení, nejen že je tu plno užitečných rad a tipů, ale vytrhání obočí jsme si vyzkoušely na vlastní kůži!!!

- barva
Barva obočí by měla vždycky ladit s barvou vlasů. Na to pamatuj hlavně při barvení vlasů, blondýny s černým obočím - no tohle?! Proto nech barvení radějina odborníkovi. Barvu obočí také můžeš upravit líčením, i když obočí se rozhodně lépe zmavuje, než obráceně - zesvětluje. K dolíčení se používají tužky na obočí, ovšem na tu bacha! Černou tužku raději nepoužívej, pokud nejsi hodně výrazný typ. Jestli ti pak chybí nějaký chloupek, jednoduše obočí vyčeš proti růstu a tak kde chloupek chybí, ho tužkou dokresli. Pak obočí sčeš zase do původního stavu.
- jak obočí upravovat
Úprava obočí zahrnuje jak učesání, tak vytrhání chloupků, nebo popřípadě dokreslení chybějících chloupků. Začni s česáním. Pořiď si spirálku na řasy, odborníci tvrdí, že je mnohem lepší, než běžný kartáček na obočí. Zachytí totiž mnohem více chloupků. A také je lehce a šetrně upraví. V současné době je v módě přirozené obočí, proto by ses měla snažit ho upravovat s mírou a nechat ho co nejvíce přirozené. Může se totiž stát, že pokud příliš zasáhneš do jeho vzhledu, můžeš jej nenávratně zmněnit a to většinou k horšímu. Špatně vytrhané obočí nemusí dorůst, nebo bude růst nepravidelně. Proto na to při každé úpravě pamatuj!
- vytrhání chloupků
Pro správnou velikost obočí existuje jednoduché pravidlo: spoj spoj smyšlenou přímkou křídlo nosu a vnitřní koutek oka, jak vidíš na obrázku. Přímku pak protáhni směrem nahoru. V místě, kde přímka obočí protíná, by mělo začínat. Poté spoj druhou přímkou křídlo nosu a vnitřní koutek oka - tam by mělo obočí končit. Jestliže si vytrháš více chloupků a tohle pravidlo nedodržíš, obočí bude vypadat nepřirozeně.
- čím a jak?
Obočí se upravuje pomocí pinzety. Obě pacičky pinzety na sebe musí přesně doléhat, aby se dal každý chloupek snadno zachytit. Pinzetu zakoupíš ve zdravotnických potřebách, najdeš ji v manikůře nebo v drogerii, parfumerii.
- pamatuj!!!
 • nejprve si obočí učeš po směru růstu pomocí spirálky nebo speciálního kartáčku. Chloupky vždy rostou ve směru od středu obličeje nahoru a do strany.
 • neposlušné chloupky uprav pomocí gelu, laku, nebo bezbarvé řasenky.
 • Před vytrháním obočí poměř a urči jeho správnou velikost.
 • Upravuj obočí s rozmyslem, neztenčuj ho, neformuj do obloučku ani do tenké jednotvárné linky.
 • Vytrhávej chloupky pomocí pinzety.
 • Vytrhávej jen neposlušné chloupky, které rostou mimo obočí a nedrží ve tvaru linie.
 • !!! vždy vytrhávej chloupky jen pod obočím, nad obočím si jich nevšímej!!!
 • Chloupky vytrhávej jednotlivě a opatrně, aby obočí stále vypadalo přirozeně.
 • Obočí vytrhávej raději večer před spaním. Po vytrhání budeš mít pokožku zarudlou.
 • První úpravu svěř zcela určitě kosmetičce.
 • Nikdy nepoužívej malé kapesní zrcátko, ve kterém vidíš jen jedno křídlo obočí. Můžeš si tak vytvořit každé obočí jinak dlouhé a jinak tvarované.
testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*testing*
Obočí jsem si nechala upravit u zkušené kosmetičky. Nejdřív jsem se obávala z bolesti a z toho, jak to bude vypadat a jestli mi to bude slušet. Celá zmatená jsem si sedla na křeslo u kosmetičky. Ta mi obočí nejdřív potřela nějakou vodičkou a poté se šetrně pustila do trhání. Byla jsem mile překvapena, skoro vůbec to nebolelo, myslela jsem, že to bude bolet daleko víc. Možná to párkrát více štíplo pod obočím u oka, ale jinak v pohodě. Spíše jsem cítila jen takové škubání. Poté, co bylo trhání dokončeno mi kosmetička obočí opět potřela nějakou vodičkou a byla jsem volnááá. Ještě teď moje obočí v zrcadle strašně chválím!!! I když jsem si na první pohled myslela, že to nejde vůbec poznat, kosmetička mi vysvětlila, že přirozené obočí je nejhezčí a že bohatě stačí pouze vytrhat chloupky, které "vybočují" z normální linie obočí. Prostě tenké čárky už nejsou IN. Rozhodně tuto akcičku všem doporučuju!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama