Leden 2010

Uprav si obočí

20. ledna 2010 v 20:19
I když to na obrázcí doleji (před a po) není tolik vydět , když si vytrháte obočí udělá to opravdu dost. Tak jen do toho...

Obočí je jednou z dominant obličeje, stejně jako nos, nebo lícní kosti. Ovlivňuje nejen výraz oka, ale dodává výraz celé tváři, a díky tomu, že lze obočí upravovat vytrháním, nebo naopak dokreslením a dobarvováním, je možné je tímto způsobem vylepšit. A navíc bonus: připravily jsme pro vás překvapení, nejen že je tu plno užitečných rad a tipů, ale vytrhání obočí jsme si vyzkoušely na vlastní kůži!!!

Svěží dech

10. ledna 2010 v 21:38
Není nic odpudivější než , když holce smrdí z pusy. Proto je důležit zuby si čistit alepoň 2x - 3x denně a poživat kvalitní prostčedky - pastu, śtní vodu apod. Pro případ nutnosti nos u sebe i sprej do pusy pro svaží dech.
http://www.zenyprozeny.cz/data/img/obr-clanky/clanek-velky/stop-v-posteli.jpg

Přitažlivá vůně

10. ledna 2010 v 21:16
Pokud se s klukem dosteneta nepříklad k líbání a on ucítí tvůj pot asi se mu to moc líbit nebude, proto používej kvalitní přípravky proti pocení (Doporučuji přípravek Driclor ,v lékárně cena asi 200,- , prý pomáhá). Naopak pokud ucití krásnou vůni parfému , bude rád pokračovat.


1.Pro nákup vůně si nejlépe vyhraď odpoledne po 16:00 hodině, v tuto denní dobu je tvůj čich nejsensitivnější.

2. Vůni otestuj vždy na vlastní pokožce, nejlépe na zápěstí nebo hřbetu ruky, přirozená vůně tvého vlastního těla vždy spolupůsobí.

3. Vůně se mění s časem. než si vybereš tu pravou, vždy trochu posečkej a přivoň si znovu.

4.Někdy je méně více! vůni stačí nastříknout 2-3 krát. tvůj nos se vůni přizpůsobí a proto se po několika minutách nediv, že jej už necítíš.

5.Vůně se nejlépe rozvine, když ji nastříkneš na dobře prokrvená místa na těle (krk, loket nebo za ucho). můžeš ji nastříkat ale také na oblečení nebo do vlasů.

Svůdné rty

10. ledna 2010 v 20:58
Zdravé a krásné
Základem je mít rty zdravé a vyživené. Drobných šupinek se zbavíte, když je promasírujete měkkým zubním kartáčkem. Pak na noc naneste kosmetickou vazelínu nebo balzám. Existují i speciální masky s kolagenovým efektem, které vám pusinku prokrví a polštářky se pěkně nafouknou. Ideálním revitalizačním programem je ale každopádně líbání, tak na něj nezapomínejte!

Dělejte divy s leskem!
Pro každodenní nošení do práce nebo na oběd s vaším vyvoleným se výrazné barvy skutečně nehodí. Zvlášť, jestli máte od přírody výrazné rty, působila byste s tmavým odstínem příliš vulgárně. Proto sáhněte po lesku nebo transparentní rtěnce (ty mají málo pigmentu a spíš rty přirozeně zvlhčují) - čím smyslnější pusu máte, tím víc byste měla ubrat na záři. Místo bezbarvého odstínu rozveselte svůj úsměv barvičkami - hitem je momentálně zlatavá a meruňková, nesmrtelnou zůstává něžná růžová. Nebojte se zaexperimentovat s odstíny, které jste nikdy nepoužívala - drobná a přitom působivá změna je vždycky příjemná. Nenápadně dodáte rtům krásný tvar, když obtáhnete koutky konturou v barvě pleti a leskem trošičku přetáhnete přes vrcholky horního rtu.

Královna večera!
Na večer si dejte záležet a proměňte svůj úsměv ve vražednou zbraň. Při roztírání make-upu přetřete slabou vrstvičkou i pusu. Pak vykreslete konturkou (odstín by měl být stejný jako rtěnka nebo malinko tmavší) od středu dokonalý obrys a potom celé rty ještě konturou lehce vybarvěte do ztracena (nic nevypadá hůř, než když vám po třetím drinku sleze rtěnka a zůstane jen konturka). Pak štětečkem naneste krémovou rtěnku, otiskněte do ubrousku a přidejte další vrstvu. Do středu horního i dolního rtu vklepněte kapku lesku (můžete si dovolit i třpytivý). Jste připravená stát se královnou večera!

http://i.idnes.cz/08/113/gal/BAD1e4f1c_42_15319449.jpg


Upravené nehty

10. ledna 2010 v 20:41
Jak se říká , nehty jsou naší vizitkou. Proto by jsi o ně měla pečovat, nemusíš mít nutně dokonale nalakované nehty od manikérky ,ale okousané nehty nevypadají moc dobře.Tady máš rady jak o ně doma pečovat :)


1
konečky prstů ponoř do lázně z 1,5 litru teplé vody a vymačkané šťávy z jednoho citronu. vydrž 5 minut.

2
do nehtů vetři zpevňující krém určený speciálně pro výživu nehtů.

3
malým štětečkem nanes na nehet odstraňovač nehtové kůžičky. vatovou tyčinkou pak můžeš kůžičku jemně zatlačit k lůžku nehtu.

4
odumřelou kůži odstraň krouživými pohyby. odstraňovač nehtové kůžičky pak jednoduše setři.

1.
pomocí vatové podušky a odlakovače ostraň zbytky starého laku na nehty. pokud jsi měla na nehtech tmavý lak, budeš potřebovat více podušek. když spěcháš - použij odlakovací ubrousky, které jsou už odlakovačem napuštěné.

2.
a už jdeme na manikúru a začneme pilníkem. vezmi pilník mezi palec a ukazovák a piluj od vnější strany k vnitřku, nikdy tam a zpět - to nehty třepí.

3.
pro zkrácení nehtu použij klidně hrubý pilník, ale pro konečné zbroušení sáhni

1
jako základ aplikuj zpevňovač nehtů. ten vyplní případné rýhy v nehtu a postará se o to, aby ti šel barevný lak později bez problémů odstranit.

2
po úplném zaschnutí zpevňovače nanes tenkou vrstvu laku.

3
při lakování začínej vždy uprostřed nehtu, až pak doplň lak i do stran.

4
po několika minutách celý postup zopakuj. u světlého nebo matného laku je někdy nutná i třetí vrstva laku.


Seleniny tipy

10. ledna 2010 v 17:45
Posilující látky
Lesk dodává vlasům Biotin. Ten řídí jejich růst a celkově podporuje látkovou výmněnu.Získáš je z vařených vajec, vlašských ořechů,květáku nebo jablek.Takže si klidně před spaním zahřeš a smlsni si na hrstce ořechů ,které tě zevnitř zásobí vitamíny.

http://pohodovka.websnadno.eu/Zajimavosti/04_orech.gif

Zákeřné polštáře
Víš , že tvé oblíbené bavlněné povlečení na polštářích vlasy vysušuje? Síla, co ? Selena proto spí zásadně jen na hedvábných nebo saténových polštářích, po kterých vlasy kloužou, zatímco na bavlněněném se třou a můžou se i lámat.
http://img.mimishop.cz/ucertice/1/b1661305.jpg

Ochoč si vlasy
Aby sis mohla ráno udělat perfektní pěšinku nebo měla krásnou ofinu. vlasy si na noc pevně sepni do gumičky. Ani ty nejdivočejší sny ti pak tvé raní plány nepřekazí a budeš vypad super!

Olivový olej
Selena říká: ,,Mám šílenou spořebu olivového oleje, který si přidávám do koupele, dělám si něj obklady na obličej a vtírám si ho do konečků vlasů,když mám pocit, že vypadají roztřepeně a jsou suché.Na noc si ho prostě vmasíruju do konečků , zavážu do ručníku a ráno jej teplou vodou a šampónem vymiju."
Olej

Trik s vlnkami
Chceš se ráno probudi se lví hřívou?Pak si večer natoč vlasy na měkké (větší) nebo polodlouhé papiloty. Pohodový spánek tě sice asi fakt nečeká,ale rozhodně se ti v nich bude spát líp než v normálních kovových natáčkách!

Večrní kartáčování
,,Je to takový můj večerní rituál, bez kterého bych už neusnula!Těsně před spaním si vlasy důkladně prokartáčuju hřebenem s měkými širokými hroty.Uspává mě to ,ale hlavně se tak zbavím všech stop laku nebo gelu"
http://www.conejlevneji.cz/obrazek.php?obrazek=110

Ležérní vlny
Máš dlouhé, rovné a ještě k tomu věčně splihlé vlasy ?Upleť si z nich na noc volný cop.Vlasy se ti tak krásně zvlní do měkkých a přirozeně vypadajicích lokýnek!

http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/selena-gomez/selena-gomez-20080904-451810.jpg

Když je postava předností...

4. ledna 2010 v 19:37
Pokud je zrovná postava tvoji předností, je nošení uplých džínů a sexy topů tvoje zbraň.Nejen že to tvoji postavu skvěle zvýrazní , navíc je fakt sexy! Takový to styl si oblíbila například moje oblíbená zpěvačka Ciara,její postava je totiž dokonalá.Pokud ti navíc nedělá roblém chodit na podpadcích je tento styl zbraní , kterou jen tak něco netrumfne.S podpadky se totiž stanou tvoje nohy nekonečné..

Snaž se to ale kombynovat decentně ať to nevypadí příliš přeplácane atd...

Tip :Zajdi na nákuby do Bershky, H&M , Zara ...

č.1

č.2


č.3

č.4


č.5
http://i244.photobucket.com/albums/gg11/shiningtrends/vanessa_hudgens_trend_outfit_1.jpg

I ty jsi krásná !!!

3. ledna 2010 v 20:47
Jasně,všechny bychom na sobě rádi něco změnily a nikdo není 100% spokojen se svým vzhledem.Někdo s tím má problém víc někdo míň... i já mám se svým vzhledem hodně problémů. Jednou sem si přečetla článek,který mě hodně oslovil. Psalo se v něm o tom ,jak naše psychika ovlivňuje pohled ostatních na nás..Pokud se budete neustále zabývat Vašimi nedostatky a dávat je najevo,jste sami proti sobě. Nesrovnávejte se s nejkrásnějšími dívkami světa. Přece jenom musí být něco co se ti na tobě fakt líbí? Ukaž to ,dávej najevo své přednosti a potlač své slabosti! Stoupni si před zrcadlo a vyjmenuj si všechny věci co se ti na tobě líbí! Pokud si budeš věřit a chovat se sebevědomě místo toho abys neustále opakovala jak jsi hnusná, budeš na své okolí působit lépe.

A nezůstávej jen u toho, projev truchu nadšení a snaž se svůj vzhled stále vylepšovat. Zajdi si na nákup nebo začni cvičit.Zajdi si na kosmetiku ,nebo se pokus doma pomocí rad na této stránce zlepšit sou pleť.Když se ti podaří nějaké nedostatky odstranit hned to trochu zvedne tvé sebevědomí.

Vytvaruj si zadeček

3. ledna 2010 v 16:49
Hodně holek si stěžuje na velký zadek apod. Patříš mezi ně?? Tak dotoho je čas s tím
něco udělat !!!

Cviky na zadek - zadní výpad

Postavte se, mírně se rozkročte a ruce nechejte volně podél těla. S nádechem udělejte pravou nohou velký krok zpět. Chodidla obou končetin přitom přitiskněte k podlaze
. S výdechem lehce přitlačte pravé koleno k zemi, aniž byste zároveň posouvala levé koleno dopředu. Vydržte v krajní pozici dvě až tři vteřiny, pak nohy uvolněte a pomalu se vracejte do výchozí polohy. Po hlubokém nádechu a výdechu opakujte na druhou nohu.

Cviky na zadek - podřep

Stoupněte si zády ke stěně a mezi bedra a zeď vložte velký míč. Pevně se do něj opřete, zatněte všechny zádové a hýžďové svaly
a s výdechem pomalu klesejte do podřepu. Až budou vaše stehna
rovnoběžná s podlahou, zastavte se a na pár sekund zadržte dech. Po krátkém nádechu se s výdechem a opět se zatnutými hýžďovými svaly pomalu vracejte nahoru, kde se na chvíli uvolněte. Velmi účinný cvik na zadek.

Cviky na zadek - zanožování

Opřete se oběma rukama o zeď ve výši ramen. Mírně zanožte pravou nohu, chodidlo přitom nasměrujte k zemi. S výdechem pomalu pokračujte v zanožování pravé nohy až do krajní polohy. Při tomto cviku na zadek si dejte pozor, abyste se při provádění neprohýbala v bedrech. V krajní pozici zatněte půlky a vydržte alespoň pět vteřin. Pak se pomalu vracejte do výchozí polohy. Proveďte každou nohou desetkrát.
http://www.prokrasnetelo.cz/data/text-icon/icon-1266.jpeg

Jak na dokonalé nohy

3. ledna 2010 v 16:25
Chceš vypadat dobře v sukni nebo v plavkách? Tak to je tenhle článek pesně protebe. Nezapomeň ,že nic není nemožné a ty mužeš vypadat tak jak bys chtěla.

Výpady nohou - pro krásné nohy a dokonalé boky

Rozkročte se na šířku boků, ruce jsou v bok. Dívejte se přímo před sebe, jednou nohou vykročte dopředu na vzdálenost dlouhého kroku od zadní nohy. Kolena pokrčte tak, aby se to umístěné vpředu dostalo přímo nad stejnostranné chodidlo.
Pohyb by měl směřovat spíše dolů než dopředu; pro maximální posílení hýžďových svalů přeneste váhu na patu přední nohy. Vraťte se do výchozí polohy, opakujte 20 krát.

Cvik na dokonalé nohy a ruce

Rozkročte se na šíři boků. Uchopte činky a ruce mírně pokrčte tak, aby činky byly ve výši boků. Levou nohou vykročte vpřed, pravé koleno se téměř dotýká podlahy. Z této pozice se pomalu zvedejte, dokud se levá noha nepropne. Prostřídejte nohy. Cvičte tři minuty.

Dřepy - pro krásné nohy a pevný zadek

Rozkročte se na šířku boků, kolena jsou mírně pokrčená. Záda držte rovná, ruce si položte na boky. Pokrčte kolena do úhlu asi 90°, což vám umožní mírně se předklonit, až se tělo dostane do pravého úhlu vůči stehnům. Chodidla udržujte v klidu. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte 20 krát.

Cvičení a fitness - další rada pro krásné nohy a pevný zadek

Lehněte si na záda. Ruce nechte ležet podél těla a nohy pokrčte v kolenou. Pravou nohu přeložte přes levé koleno a současně zvedněte zadel zhruba dvacet centimetrů nad zem. Vydržte chvíli a pak jej pomalu položte na zem. Cvičte tři minuty
http://www.krasa.cz/img-magazin/nohy_04cz.jpg.jpg


Vytvaruj si příško

3. ledna 2010 v 16:05
 Každá z nás touží po dokonalém bříšku.Někdo ani 
nemusí cvičit a přesto má  krásné plovhé bříško.
My ostatni by sme k dosažení svých cílů měli něco udělat 
 0x01 graphic
Klekněte si na kolena a opřete se o předloktí.
Hlava není v předklonu ani záklonu. Pravou
nohu zvedněte až do výše prodloužení páteře,
vydržte 3 vteřiny a vraťte zpět do výchozí
pozice. Opakujte 15x na pravou nohu, pak
vystřídejte za levou.

Začněte ve stejné pozici jako u předchozího cviku,
 ale s tím rozdílem, že pravou nohu protáhněte 
do dálky. Opět ji zvedněte až do výše, kdy tvoří 
s páteří rovnou přímku. Břicho je po celou dobu 
zpevněné a záda rovná. Opakujte 12x a  
vystřídejte nohy.Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Levou
nohu protáhněte vzhůru tak, že  bude svírat
 90stupňový úhel. Pokud je vám tato poloha 
nepříjemná, můžete si  levou nohu opřít o pravou. 
Stáhněte hýžďové svaly a zvedněte pánev nad zem. 
 Vraťte zpět a opakujte 10x. Pak vystřídejte nohy a
 pokračujte dál.

Postavte se a zpevněte trup. Pomalu pokrčte
kolena, přesuňte těžiště dozadu a  dolů a přejděte
 do dřepu. Většina váhy spočívá na patách. Paže 
protáhněte vpřed.  Stáhněte hýždě a zvedněte 
se do výchozí polohy. Podřep opakujte 15x, pak si 
 odpočiňte a začněte znovu.

Postavte se bokem ke zdi nebo k něčemu, o co se
můžete opřít. Unožujte do  strany a snažte se 
nedotýkat špičkou podlahy. Síla vychází především 
z boků a  vnější strany zadečku. Opakujte 15x na
 každou stranu.

Tip 1: Hýžďové svaly se dělí na tři části - malý, střední
 a velký sval hýžďový.  Posilujte všechny tři. 
 Tip 2: Při podřepech jsou chodidla na šířku 
boků a špičky i kolena směřují vpřed. 
zdroj: lifeless.blog.cz 

Vyrobte si vlastní parfém

3. ledna 2010 v 13:52

Vyrobte si vlastní parfém

Kde seženete ingredience do parfému a za kolik
Éterické oleje a pomocné látky seženete v některých
lékárnách nebo v prodejnách s přírodní kosmetikou.
Můžete je také koupit na internetových stránkách.
Běžné éterické oleje stojí od cca 40 do 200 Kč. Pokud
byste chtěli skutečně luxusní oleje, musíte si dost
připlatit. Na výrobu parfémů však postačí ty běžné.Při
výrobě těch správných vůní se nemusíte řídit jen těmito
návody, ale klidně se spoléhejte i na svůj nos, třeba
vytvoříte ojedinělý
originál.

Amorova střela
Okouzlující - opojné květinové vůně se už od pradávna
považují za afrodiziaka. Chcete-li si vyrobit klasickou
květinovou vůni, budete potřebovat: 10 ml jojobového
oleje, po 10 kapkách oleje z ylang-ylangu, tuberosy,
jasmínu a levandule. Vše smíchejte v misce a nakonec
přidejte 2 kapky ryzího mošusu (pižma). Stačí jen pár
kapek za uši a zaplaví vás úchvatná vůně. Parfém
uchovávejte ve skleničce z tmavého skla na chladném
místě.

Květinové kouzlo
Ušlechtilá - parfémované krémy vás zahalí jemnou vůní
a kromě toho pokožku ošetří. Na hedvábně hladký krémový
parfém potřebujete: 60 ml jojobového oleje, 1 g bílého
včelího vosku, 5 g světlého karnaubského vosku a 20 -
30 kapek růžového oleje. Jojobový olej ohřejte v malém
hrníčku a přidejte oba druhy vosků. Všechno rozpusťte a
po vychladnutí vmíchejte růžový olej. Parfém uchovávejte
v chladu a v malém kelímku na krém. Aby déle vydržel,
nabírejte jej vždycky čistou lžičkou, ne prsty.

Královna noci
Exotická - základem této večerní vůně jsou exotické květy
z Asie. Smíchejte 5 ml mandlového oleje s 15 kapkami oleje z
jasmínových květů a přidejte po 2 kapkách oleje
hyacintového a skořicového. Tato směs voní velmi intenzivně.
Zjemníte ji několika kapkami medového oleje.

Afroditin sen
Záhadná - do 1 ml oleje z květů pomerančovníku přidejte po
20 kapkách jasmínového a růžového oleje. Směs doplňte
pižmovým olejem na celkový obsah 30 ml.

Magické chvíle
Zimní - vůně, která připomíná Vánoce. Smíchejte růžový,
mandlový a ylang-ylangový olej po 10 kapkách od každého
a po 5 kapkách oleje z květů kakostu, palmarosy, pačuli a
skořicového oleje.
http://svet-zeny.info/wp-content/uploads/2009/02/zapahy.jpg

Domácí vlasové masky

3. ledna 2010 v 13:43
Máš čas a chtěla by jsi ho věnovat svým vlasům?
Domácí maska tvým vlasům určitě prospějeje a
nemůsíš za ni utratit spoustu peněz...

Maska na unavené vlasy
Účinky:Suchým a unaveným vlasům dodá vitalitu
a lesk!
Potřebuješ:1-2 žloutky
2-4 lžíce olivového oleje
Postup:Dle délky vlasů smíchej potřebné množství
žloutku a oleje.Pomocí metly pořádně našlehej.
Vzniklou směs nanes důkladně na vlasy a po 30-i
minutách DOBŘE smyj.
http://www.svet-kucharu.cz/Dokumenty/_foto/T%C3%A9mata/olivovy%20olej/olivovy%20olej_.jpg

Maska pro mastné vlasy
Účinky:Reguluje produkci mazu u mastných vlasů
a pomáhá proti lupům.
Potřebuješ:5 lžic rostlinného oleje
štáva z jednoho citronu
10 kapek z čajovníku-tea tree oil
Postup:Smíchej všechny přísady.Nejdřív vmasíruj
do ručníkem vysušených vlasů,aby se uvolnila
mastnota a lupy.Pak nech 30 minut působit.Smyj.
Přístroj BELEX - 08
Domácí majonézová maska na vlasy
Smíchejte 1 - 2 žloutky a 2 - 4 lžíce oleje (podle délky
vlasů)a pořádně vyšlehejte. Směs naneste na vlasy,
nechte 30 minut působit a pak důkladně smyjte. Tato
maska vrátí vitalitu a lesk suchým a unaveným vlasům.

Olivová maska na suché vlasy
V mikrovlnce ohřejte 1 dcl olivového oleje (nesmí být
horký), vetřete ho do suchých vlasů, zabalte vlasy
do ručníku a nechte působit 30 minut. Poté vlasy umyjte
šamponem.

Vlasový zábal proti lupům
Smíchejte 1 lžičku kopřivové tinktury a litru vody. Směs
vmasírujte do pokožky hlavy a neoplachujte.

Medová vyživující maska na lámavé a suché vlasy
Smíchejte 1 žloutek se lžící tekutého včelího vosku. Směs
vetřete do vlasů, vlasy zabalte do ručníku a nechte 15
minut působit. Potom vlasy umyjte šamponem.Žehlení vlasů

3. ledna 2010 v 13:03
Pokud máš kudrnaté vlasy a toužíš po tom ,aby byli
rovné je asi nejjednodužším a nejdostupnějším způsobem
vlasová žehlička.Tady se dozvíš jak správně postupovat.
http://zena-in.cz/images/clankygalerie/foto_nahled_25619.jpg
Jaký je správný postup při žehlení vlasů?
Nejprve je důležité vlasy důkladně rozčesat a zbavit
veškerého stylingu, protože ten může způsobit jejich
lepení na žehličku, a vážně je tak poničit. Vlasy musí
být před žehlením suché. Se žehlením se začíná
odzadu a pokračuje do stran s tím, že nejprve se žehlí
spodní partie. Vrchní vlasy je tedy nutné vyčesat
nahoru a zachytit například sponkou. Žehličku byste
měla přiložit ke kořínkům a jemně táhnout po celé délce
pramenu. Přitom byste se neměla zastavovat, aby se
vlasy zbytečně nepřehřívaly.

Jakou teplotu mám při žehlení zvolit?
S žehlením vlasů je to podobné jako s žehlením prádla.
Ani zde rozhodně nezačínejte na maximálních teplotách.
Nejprve je nutné zkusit teplotu nižší, a pokud je potřeba,
postupně by se měla zvyšovat. Vždy je dobré udělat si
malý test na kousku vlasů na zadních partiích, určitě ne
na ofině. Pro výběr správné teploty platí: pokud máte
vlasy poškozené nebo namáhané (barva, trvalá apod.),
určitě musíte vždy zvolit nižší teplotu než u vlasů zdravých
a přírodních.

Jak docílit co nejmenšího namáhání vlasů?
Během žehlení je namáhána vrchní vrstva struktury vlasu,
tzv. cuticula, která je tvořena ceratinem. Její drobné
šupinky se vlivem tepla otevírají, a způsobují tak roztřepení
a následné přetržení vlasu. Z tohoto důvodu je nutné vlas
příliš tepelně nepřetěžovat, dobré je okamžité zchlazení
vlasů například za pomoci mramoru, kdy se cuticuly stáhnou.
Zchlazení má navíc, stejně jako u vysoušečů vlasů, vliv na
zafixování účesu a jeho trvanlivost.

Jak správně zacházet se žehličkou?
Žehličku během používání není nutné nijak zásadně hlídat,
důležitější je spíše doba po použití. Zde je určitě lepší, když
žehlička nabízí možnost uzavírací pojistky, aby horké destičky
nepřišly bez dozoru do styku s nějakým hořlavým materiálem.
Jestliže berete žehličku na cesty, a používáte ji i přes den
mimo domov, kupte si žáruvzdorné pouzdro, do kterého může
žehličku ihned po použití vložit a více se o ni nemusí starat.

Jaké jsou dnešní trendy v žehlení?
V současné době jsou to určitě rozlítané konečky. Vlasy by
měly být nejprve přežehleny. Poté by do nich měl být nanesen
vosk a prsty vytvořen účes. Tím je hotovo. Velmi zajímavé je,
že tento trend neplatí jen pro ženy, ale také pro muže, kde se
délka vlasů o něco prodlužuje. Nyní se nosí zhruba k uším.


Správné mytí vlasů

2. ledna 2010 v 23:03
Ten, kdo chce mít své vlasy opravdu co nejkrásnější a 
chce předcházet co nejvíce roztřepení svých konečků,
měl by nejen se samozřejmostí používat kvalitní vlasovou
kosmetiku, ale také ji umět správně používat. A ono
správné používání by mělo začít už při mytí vlasů.

Měli byste vědět, že mokrý vlas díky vlhkosti nabobtná
a o několik procent zvětší svůj objem. Pro lepší vysvětlení
si zkuste představit ovesné vločky, které zalijete horkou
vodou. Nabobtnají a několikanásobně zvětší svůj objem.
Něco podobného se děje s vašimi vlasy po namočení.
A teď si představte, jak rozdílné jsou vlastnosti ovesných
vloček za sucha a poté co jsou namočeny. Jako suché
jsou mnohem odolnější a pevnější. A to stejné se děje i s
vlasy. S mokrými vlasy musíme tedy zacházet šetrněji a
pečlivěji, než v normálním stavu za sucha.
1 Krok - Vyčesávání a rozčesávání vlasů  
 Před mytím vlasů si vlasy dokonale pročešte. To by měli 
provést zejména ti, co mají vlasy dlouhé. Během dne,
vám totiž vypadne 90 až 100 vlasů. Některé z těchto vlasů
vám zůstanou zapleteny mezi vlasy a ty si můžete před
mytím vyčesat. Usnadníte si tak případné rozčesávání svých
kadeří po mytí.
  http://media.novinky.cz/863/178631-top_foto1-tng7f.jpg

  2 Krok - Nanášení šamponů  
Vlasy si hodně namočte vodou. Poté naneste šampon.
Ten je dobré nanášet nejlépe na 5 míst hlavy. Do
dlaně si naneste patřičné množství šamponu a druhou
rukou si z tohoto množství naneste trochu na vlasy nad
čelem, trochu na obě strany spánků, a následně na obě
strany temena. Toto nanášení je vhodné zejména pro
málo pěnící šampony, nebo pro šampony hodně husté.
Takto nanesený šampon rozpěňte a krouživými pohyby
si myjte hlavu. Vyhýbejte se jakémukoliv drhnutí a
drsnému zacházení během mytí. Můžete používat spíše
jen tlakové pohyby.
  
Opláchněte vodou a zopakujte. To proto, že při prvním
mytí se odstraňují prvotní nečistoty a přebytečný maz.
Teprve při druhém mytí si vlas umýváte do hloubky. Při
druhém mytí už bude vlas i dostatečně nasáklý vodou
a vytvoří se nám tak více pěny. Pokud si však umýváte
vlasy každý den, dvojité mytí nemusí být podmínkou.
http://www.prozeny.cz/obrazky/13377797565x849-w432h287u.jpg
  3 Krok - Nanášení balzámů a kondicionérů  
Nyní je potřeba uzavřít vlasovou kutikulu (vlasový 
ochranný štít). Tím chráníme vlas před vstupem škodlivin
do vlasu a také se nám vlas lépe rozčeše. Většina
kondicionérů a balzámů by se měla nanášet na mokré
vlasy, které jsou už trochu vyždímané. Nesmí z nich kapat
voda. To proto, že pokud nanesete přípravek na příliš
mokré vlasy, pravděpodobně vám společně s vodou z
vlasů zteče. Tím snížíte účinek. Čili, vyždímejte si z vlasů
přebytečnou vodu, učně nebo za pomoci ručníku a poté
naneste balzám. Pokud je potřeba, nechte nějakou tu
minutku působit a potom opláchněte.
Celkově je lepší používat na vlasy ne příliš horkou vodu.
Pokud je to pro vás nepříjemné, myslete na to alespoň
při letních horkých dnech, nebo si vlažnější vodou (může
být i studená) opláchněte hlavu úplně na závěr. Hlava se
vám lépe prokrví a tím posílíte i vlasové kořínky. Tohle
je i zvláště vhodné při potížích s mastnými vlasy.

  4 Krok - Rozčesávání vlasů a následná úprava  
Nyní máte vlasy dokonale umyté a ošetřené. Můžete se 
tedy vrhnout na rozčesání vlasů a následnou úpravu.
Vlasy si rozhodně nefrotýrujte ručníkem tak, že s ním
budete drhnout hlavu na všechny strany. Vodu z vlasů
ručníkem pouze vymačkávejte. Rozčesávejte opatrně.
Začínejte od konečků. Během česání můžete použít i
neoplachovací kondicionéry nebo fluidy. Styling
nanášejte až na vlasy rozčesané.
  Po umytí zabalte hlavu do volného turbanu