Jak na běďáry ?

8. srpna 2009 v 21:00
Vymačkávání pupínků je jedna z nejhorších věcí, kterou můžete udělat.

Jak na akné


Pokud trpíte lehkým či středním typem akné, můžete zkusit účinek běžně dostupné kosmětíky.
Při těžších případech akné, nebo pokud běžné přípravky nezabírají, nestyďte se obrátit na kožního lékaře.
Další variantou může být návštěva specialisty zabývajícího se výhradně léčbou akné.

Jak na akné vlastními silami

 • Základním návykem pro boj s akné by mělo být mytí obličeje dvakrát denně čistícím přípravkem proti akné. Nepoužívejte klasická mýdla, jelikož ta vaši pokožku příliš vysušují, což má za následek zvýšení tvorby kožního mazu. Tím pádem problém, který chceme řešit (mastná pleť -> akné), si tak posilujeme. To samé platí o příliš častém mytí obličeje. Skutečně dodržujte frekvenci čistění 2x denně (ráno a večer). Častější zásah vám může spíše uškodit.
 • Pokud často sportujete, měli by jste se po aktivitě opláchnout obyčejnou vodou, aby jste smyli pot, který napomáhá bakteriím na vaší pokožce a podporuje tak vznik dalšího akné.
 • Používejte nemastný make-up a vždy před spaním se řádně odličte. Uvolníte póry a zabráníte tak zbytečné podpoře akné.
 • Existují další přípravky, jako pleťové masky na akné, které vaši pokožku hloubkově regenerují, či druhy peelingů na akné, které odlupují odumřelou vrchní vrstvu pokožky a udržují tak kůži čerstvě vypadající. Fungují také jako dobrá prevence akné, jelikož brání ucpávání pórů zbytky rozpadlých buněk, potem, tuky a jinými odpadními látkami kožního metabolismu. Při vytvoření nového pupínku pomůžou s rychlou regenerací lokální přípravky na akné.
 • Jestliže vám léčba akné pokožku vysušuje, potírejte ji hydratačním krémem vhodným pro mastnou pleť. Kdykoliv se vám pleť začně zdát příliš suchá, nebo se začíná již dokonce loupat, použijte krém.
 • Obecně se doporučuje pupínky nevymačkávat. Nikdo ale nechce chodit po ulicích s bílými nateklými "beďary" na obličeji. Proto, když už se rozhodnete pro vymačkávání akné, postupujte velmi šetrně, aby jste zkrátili dobu zotavení postiženého místa. Nikdy nevymačkávejte akné holými nehty. Ať už se zdají sebečistější, pod nehty se skrývá velké množství bakterií. Vymačkávejte například pomocí látkového kapesníku (čistého!) bříšky prstů.
 • Sluneční záření pomáhá při léčbě mírného až středního akné asi u 60% případů. Také proto mnozí pacienti pozorují příznivou změnu po prázdninách strávených ve slunečném prostřední. Sluníčku se tedy nevyhýbejte, opalování ale zase nepřehánějte. Mohli by jste se vystavit větším hrozbám než je akné.
  V zimních období někteří doktoři doporučují opalování v soláriu. Pokud se rozhodnete pro návštěvu solária, zajděte do specializovaných salónů, kde vám doporučí dobu a intenzitu opalování podle typu vaší pokožky s přihlédnutím na váš problém s akné.
  Na druhou stranu, pro někoho bývá letní období časem, kdy se akné zhoršuje. Bývá to zapříčiněno zvýšenou potivostí v důsledku vyšších teplot, proto se opět při příležitosti opláchněte obyčejnou vodou.
 • Zvolte účes, u něhož nejsou vlasy spuštěné do obličeje, především pokud se vám zvýšeně mastí, a snažte se tváře co nejméně dotýkat.http://www.vareni.cz/include/ir/clanky/338/detail--260x.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cherrylka Cherrylka | Web | 1. ledna 2010 v 21:07 | Reagovat

dobré rady :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama